Контроверзниот италијански напаѓач Марио Балотели би можел да биде едно од првите засилувања на тренерот Дејан Станковиќ во Црвена звезда.

Пристигнувањето на Станковиќ во Белград ќе ја отвори вратата за некои од познатите светски фудбалери, а постои можност Балотели да стигне целосно бесплатно во српскиот тим.

Балотели е тажен затоа што во Италија не може да се фокусира само на фудбал. Во јануари е слободен фудбалер и може слободно да бира нов клуб“, порача првиот човек на Бреша, Масимо Челино.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.