Сите детали за хаосот – тренерот на црвено-белите се залетал да го удри капитенот, а дополнително имало и тешки навреди (спомнување на семејството)

Дебакл на теренот, а катастрофа во соблекувалната! Црвена звезда скапо го плати ремито со Радник (1:1), бидејќи по натпреварот дојде до конфликт меѓу тренерот и капитенот. За малку ќе се степале тренерот  Дејан Станковиќ и голманот Борјан.

Во еден момент се отишло предалеку, па капитенот Милан Борјан станал и побарал од Станковиќ да не зборува така за тимот:

– Ти си најголемото ѓубре што било во Звезда – му се обратил Станковиќ на Борјан, дознава Курир.

Секако, тоа влијаело на продлабочувањето на конфликтот, па паднале тешки навреди…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.