Младиот фудбалер Н.С од Лесковац после 12 денови борба за живот почина во болница во Скопје, дознава  „Jugmedia““.

26 годишниот Н.С фудбалер на ГФС со друштво летувал на Охридското езеро.  Во еден момент тој скокнал од карпа но долу имало подводен камен и тој го скршил вратот и шестиот кичмен пршлен.

Веднаш бил префрлен во Скопје и опериран.Но, откако паднал во кома веќе не се разбудил.

ж

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.