Марко Арнаутовиќ кого македонските навивачи не го паметат по добро покрај фудбалот има и друга страст.

Тој купи дестилерија и прави ракија под своето име наречена „Арнаутовиќ џин“. Ја прави од српски сливи и австриски кајсии.

Марко препорачува овој пијалок да не го мешате со друг алкохол бидејќи може да ви се сврти во главата.

Уживајте во пијалокот и бидете сигурни дека не гори-порачува Марко.

Арнаутовиќ има 31 година.Неговата мајка е Астријка а таткото Србин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.