Една Србинка успеа да направи нешто што сакаат да го направат огромен број припаднички на понежниот пол.

За време на престојот на Роналдо во Србија, каде што Португалија играше против српската репрезентација, Билјана Драгаш од Нови Сад, успеа да го гушне и да се слика со Португалецот.

Билјана, која самата себеси се нарекува Мис, ја сподели фотографијата на својот инстаграм-профил, не откривајќи повеќе детали за средбата со фудбалерот.

„Селфито“ го направил самиот Роналдо кој позира со широка насмевка, очигледно задоволен од друштвото на оваа негова обожавателка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.