Српскиот интернационалец Милош Јојиќ, кој настапува за турскиот прволигаш Истанбул Башахшехир, имаше епско промашување на денешниот меч од Купот на Турција против екипата на Адана Демирспор. При резултат 0:0 во првото полувреме на мечот, по еднаодлично изведена контра, Јојиќ доби топка пред празниот голна домашните и на крајот – промаши.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.