По проблемите во кои западна тимот на Палермо, македоснкиот репрезентативец Александар Трајковски сигурно летово ќе го промени клубот. Откако повеќе италијански медиуми објавија дека тој е блиску до потпис за Спортинг Лисабон, сепак последните информиации велат дека тој трансфер пропаднал, а во игра за Трајковски е клуб од Серија А.

Според последните написи, Милан е заинтересиран за Трајковски кој можат без проблеми да го донесат, а притоа да добијат квалитетно засилување без оштета.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.