Репрезентацијата на Хрватска ја победи Канада со 4:1 и ги задржаа шансите за пласман во плејофот, додека Канада не успеа да ја помине Ф-групата на Светското првенство, откако го претрпи вториот пораз.

Головите за Хрватска ги постигнаа Крамариќ (два) Ливаја и Мајер, за Белгија погоди Дејвис.

Канаѓаните во 1. коло загубија од Белгија (0:1) и по две кола немаат освоено бод.

Хрватска е на 1 место, Мароко е на 2 место, селекциите имаат по 4 бода, Белгија е на третото место со три бода.

Во последното коло, Хрватска ќе игра со Белгија, Мароко со Канада.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.