Фудбалскиот менаџер Фали Рамадани, кој е на листата на советници на поранешниот премиер Зоран Заев е осомничен за перење на пари и затајување на данок во вредност од 100 милиони евра.

„Курир.рс објавува дека се проверува и документацијата за трансферот на бразилецот Нејмар од Барселона во ПСЖ во која Рамадани имал улога на посредник.
Пред неколку дена шпанската полиција влезе во луксзната вила на Рамадани и заплени обемна документација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.