Нејмар е под големи критики дека не го дава максимумот на теренот и оти повеќе гледа која девојка ќе ја однесе во кревет.Списокот е долг, Србинки, Хрватици, Бразилки…

Една од нив е и српската старлета Сораја Вучелиќ која имала кратка афера со Нејмар. Таа е позната по луксузниот живот и бујните гради.

Нејмар има син со сонародничката Каролина Дантас.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.