Сопругата на Пикси блескаше на доделувањето на Златната топка во српскиот фудбал. Снежана се појави рака под рака со Драган во елегантна тоалета и сите ги остави без зброви.

Синоќа Драган Стојковиќ Пикси сосема заслужено го понесе епитетот најуспешен тренер во Србија, за што беше награден со златна топка од Фудбалскиот сојуз на Србија.

Прекрасната фудбалска година во која репрезентацијата обезбеди пласман на Мундијалот Пикси ја зачини со шега при преземањето на наградата и говорот.

– Дали мојот стајлинг е добар? Жал ми е – рече додека го местеше лакот. Привилегија е да се застане на ова место. Оваа година беше успешна и убава за фудбалот, репрезентацијата и клубот. Тоа ја враќа вербата во фудбалот. Снежана секогаш ми вели да бидам кратка кога имам говор бидејќи луѓето не сакаат кога некој зборува долго, па затоа ќе се трудам да бидам краток за да не бидам во неволја кога ќе се вратам дома – изјави Пикси на почетокот. на говорот, додавајќи на крајот: – Ќе ме убие Снежана што малку ја издолжив, но морав да го кажам сето ова. Навистина е чест да се биде овдеRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.