Лучијано Спалети пред популарната водителка Дилета Леота ја претстави својата голема колекција на дресови. Од она што може да се види е сон на секој фудбалски фан.

Во неговата „специјална“ соба се сместени и два дреса од македонски легенди, Горан Пандев и Ѓорѓи Христов како и на Роналдо, Кака, Марадона, Тоти, Руни, Малдини, Виери и многу други.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.