Манекенката Софија Милошевиќ е виновна за лошата форма на неколкумина фудбалери од српската репрезентација, пишува „Курир.рс“.

Таа досега била во врска со Адем Љаиќ, Немања Радоњиќ, Душко Тошиќ, Душко Тошиќ.Заедничко за сите нив е што по врската со Софија кариерата им отишла удолу.Последен случај е со фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ кој во моментов е во врска со манекенката.Тој игра во очајна форма и клубот размислува да го продаде.

Тие двајца биле забележани во романтична проштека низ Лисабон и велат дека се многу вљубени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.