Манекенката Софија Милошевиќ е во врска со фудбалерот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ. Тие се многу вљубени и секој слободен момент го користат да бидат заедно.Се гледаат во Мадрид, но и во Белград.

Интересно е што кога тие се во Белград, Лука спие во станот на Софија кој и го купил поранешното момче. Познато е дека Софија љуби фудбалери, па пред Лука беше во врска со Адем Љаиќ кој сега настапува за Бешикташ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.