Напаѓачот на Реал, Лука Јовиќ може да замине во Милан.Италијанскиот клуб е подготвен да му понуди на шпанскиот клуб 35 милиони евра и бонуси за 22-годишниот Србин, пренесува „Спорт Медијасет“.

За потсетување, Јовиќ минатото лето се пресели во Реал Мадрид од Ајнтрахт за 60 милиони евра. Ова е добра вест и за неговата вереница, манекенката Софија Милошевиќ која долги години работеше во Италија. Парот очекува и дете.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.