Навивачите на Шкендија го прославија враќањето на титулата во Тетово.Со извици „Со Шкендија и во другиот свет“, „Шампиони“ и „Назим Дестани“ „Балистите“ заедно со навивачите пееја за првото место.

Со среќа во клалификациите во Лигата на шампионите. Сосема заслужено.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.