Навивачите на Косово со албански знамиња ја испратија својата репрезентација за Македонија каде утревечер ќе играат меч за пласман на Европското првенство.

Навивачите во редици беа застанати на граничниот премин Хани Елези во очекување на автобусот со играчите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.