Српскиот фудбалер Сергеј Милинковиќ-Савиќ изјави дека нема намера да го напушти Лацио и дека е среќен во тој клуб.

– Јас сум тука среќен. Умот ми е фокусиран на Лацио, имам повеќегодишен договор, па останувам. Мојот менаџер ќе размислува за останатото, рече Милинковиќ-Савиќ за италијанското небо.

Милинковиќ-Савиќ беше стрелец за Лацио во четвртокот вечерта во победата против Каљари.

– Мојата цел од првиот ден е да играм во ЛШ со Лацио, и сега конечно го постигнавме тоа, рече Милинковиќ-Савиќ.

Неговиот договор со Лацио истекува во јуни 2024 година

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.