Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар синоќа го совлада Железничар од Сараево со 2:0 во ревијален натпревар со кој беше прославен јубилејот – 75 години од формирањето на клубот.

Воедно, навивачите на „црвено-црните“, Комити прославија 35-години од формирањето.

Головите на Националната арена „Тодор Проески“ ги постигнаа Филип Јаневски во 45. и Ерен Парталко во 72.минута.

Двата јубилеја поминаа во знак на кореографското и пиротехничкото шоу што ги приредија Комитите

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.