Само четири дена му беа потребни на скопјанецот Коста Димовски за да го пополни албумот Панини.

Тој на својот Инстаграм профил се пофали со својот комплетем албум.

Инаку продажбата на Панини албумот официјално започна во петокот, кога имаше редици од луѓе, заинтересирани за албум и сликички. Оваа година има голем интерес, бидејќи за прв пат и Македонија ја има во албумот и македонската репрезентација ќе е дел од Европското првенство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.