Бразилецот Дани Алвеш најверојатно ќе се пресели во Манчестер Сити како слободен агент, јавува „Глобо Еспорте“. Тој моментално нема тим откако му заврши договорот со ПСЖ и е во процес на барање на следниот фудбалски предизвик.

Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола добро го познава десниот бек и верува дека може да заврши одлична работа и да му помогне на неговиот тим со своето искуство.

Во последната сезона тој зеде учество во 34 натпревари и постигна 3 гола за францускиот шампион.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.