Во Македонија веќе започна еуфоријата за собирање на сликички од албумот Панини. За ова Европско првенство еуфоријата е уште поголема ако се знае дека на него учествува и нашата репрезентација.

Но, оние што го собираат албумот забелжаа дека играчите од сите репрезентации се во стандардните дресови, додека Пандев, Елмас, Барди, Алиоски се во обични „Jako“ маички за тренинг.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.