Тренерот на Баерн, Ханс Флик ги сподели своите очекувања за дуелот со Борусија Дортмунд во 28. коло на Германското фудбалско првенство. Екипите ги заземаат првите две места на табелата.

– Одлично е кога две вакви добри екипи се спротивставуваат едни на други. Во зима, Борусија беше засилена со двајца играчи кои имаат неверојатен менталитет. Џан и Холанд се извонредни. Овој тим е меѓу најдобрите во Европа. Во Лигата на шампионите, тие скоро успеаја да го минат ПСЖ. Ќе мора да покажеме оптималната игра, изјави Флик.

Натпреварот Борусија Дортмунд – Баерн Минхен се игра денес од 18:30 часот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.