Познати се двојките за бараж натпреварите за Првата македонска фудбалска лига. Денешната жрепка сакаше да играат:
Ренова – Охрид и
Силекс – Тиквеш.

Средбите ќе се играат на Националната арена „Тодор Проески“ и на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.

Ренова и Охрид својот меч ќе го одиграа на стадионот во комплексот „Куќа на фудбалот“, додека Тиквеш и Силекс ќе се соочат на Националната арена „Тодор Проески“. Натпреварите се закажани за 25 мај (вторник) од 16 часот. Се игра еден натпревар, а доколку во регуларните 90 минути нема победник, веднаш ќе се пријде на шутирање пенали

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.