Силекс го доби потенцијалниот ривал во третото квалификациско коло од Лигата на Европа доколку го мине косовскиот тим Дрита.

Ако слават против Дрита, кратовци ќе и гостуваат на Легија Варшава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.