Спортските новинари во Велика Британија ги избраа најлошите играчи на Манчестер Јунајтед во последната деценија. Изнанадувачки во овој состав се најдоа познати играчи кои во најголем дел се доведени од легандарниот Алекс Фергусон. За менаџер е избран Дејвид Мојес а во составот се наоѓаат Бастијан Швајштангер и Алексис Санчез.

Еве го најлошиот тим на Ѓаволите.

Li Grant – Ešli Jang, Erik Baji, Aleks Batner – Andreas Pereira, Bastijan Švajnštajger, Morgan Šnajderlin, Bebe – Anhel Di Marija, Falkao, Aleksis Sančez

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.