Навивачите на Риека, популарната „Армада“, со чамец пристигнаа во Сплит на финалето на Купот каде што на национална основа ги дочека навредата на „Торцидата“ во пристаништето Врањица.

– Шугава Риека, полна си со Срби, не грижи се Риека, има уште врби – пееја Хајдуковците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.