Реал Мадрид ја совлада Барселона со 2-1, два гола на „кралевите“ во првиот дел, Бензема и Крос погодија за домашните, Мингеза намали на 2-1.

Барселона имаше задоцнет финиш, притискаше и стигна до шанси, последната ја имаше Мориба, ја погоди пречката, и бодовите останаа во Мадрид.

Извор: Дриблинг

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.