Шкотска и Чешка ќе се сретнат во првиот натпревар на денот од 15 часот во Глазгов.Три часа подоцна, на програмата е натпреварот помеѓу Полска и Словачка во Санкт Петербург во рамките на групата Е.

Последниот натпревар в понеделник од 21 часот се игра во Севилја помеѓу селекциите на Шпанија и Шведска

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.