Играчот од средниот ред на Осасуна изгубил контрола над автомобилот и со голема брзина се забил во банкина, но за среќа минал без некои посериозни повреди.

Полицијата во Памплона ја објави постапката и преку соопштение ја информираше јавноста.

Улиците на нашиот град не се за проверка на брините. Ако возите премногу брзо, тогаш ќе завршете вака како на улицата Садар. Овој пат возачот помина без повреди, но мора да го избегнеме ваквото однесување. Автомобилите се средства за превоз, а не за забава, се вели во соопштението од полицијата.

Така, 26-годишниот Гарсија сигурно ќе биде казнет за несовесно возење и ќе остане без возачка дозвола некое време.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.