Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Лоренцо Санс, почина вечерва во клиника во шпанскиот главен град, губејќи ја битката со коронавирусот.

Лоренцо Санс беше претседател на Реал Мадрид во периодот од 1995 до 2000 година, период во кој се освоени две титули во ЛШ, со победите над Јувентус и Валенсија во финалињата од елитното европско натпреварување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.