Тренерот на романскиот фудбалски великан, Динамо Букурешт, Еуген Неагоe, вечерва доживеа срцев удар за време на натпреварот на неговиот тим против У. Крајова во меч од 2. коло на романското првенство.

Во еден момент тој изгубил свест на клупата, по што интервенирале медицинските екипи на двата тима и тој бил пренесен во болница. Интересен е фактот што новопоставениот тренер на Д. Букурешт немал топло добредојде од фановите, па на претходниот натпревар на невовиот тим тој бил силно исвиркан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.