Доколку Шкендија го елиминира тимот на Калју од Естонија против кој е огромен фаворит, во второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите, најверојатно ќе налета на шкотскиот гигант Селтик.

Шкотите најпрво ќе мора да ја поминат првата пречка, екипата на Сараево, а босанскиот тим не би требало да претставува голем проблем за Селтик.

Шкендија во сезоната 2015-16 се соочи со шкотскиот Абердин, но тимот на Селтик е поинаква приказна, па тетовскиот тим ќе има пеколно тешка задача во второто коло.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.