Скопскиот градоначалник вчера во живо го следеше полуфиналниот натпревар од европската Лига на шампиони меѓу Барселона и Ливерпул. Читатели на „Нетпрес“ до редакцијата на порталот испратија фотографии од преполниот „Камп Ноу“, каде во публиката е и Петре Шилегов.

Повеќе фото на „Нетрпес“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.