Капитенот на шпанската фудбалска репрезентација, Серхио Рамос, мораше да го напушти дуелот од Лигата на нации помеѓу Шпанија и Германија во финишот на првото полувреме поради повреда на задната ложа.

Ова е голем проблем за Реал Мадрид со оглед на тоа што по ваквата повреда, Рамос најверојатно ќе го пропушти гостувањето на „кралевите“ во Вилјарерал во сабота, a можеби ќе отсуствува и подолго време

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.