Македонскиот фудбалски репрезентативец, Дарко Чурлинов, се повредил на средбата со Исланд. Чурлинов беше заменет во 63 минута откако се пожали на повреда на рамото.

Чурлинов направил испитувања преку клупските лекари во Шалке, при што е констатирано напукнување на тетива на рамото поради која ќе мора да биде надвор од тренажен процес најмалку две недели.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.