Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос го коментираше фактот дека тој не е вклучен во составот на Шпанија за Евро 2020.

– По неколку тешки месеци и чудна сезона во која доживеав нешто што никогаш порано не сум го почувствувала во мојата кариера, доаѓаат вести за Европското првенство. Се борев и работев секој ден, со тело и душа, за да постигнам 100% резултати во Реал Мадрид и репрезентацијата, но работите не одат секогаш како што посакувам. Ме боли што не можев повеќе да му помогнам на мојот тим и нема да играм за Шпанија. Но, во оваа ситуација, најдобро би било да се одморам, целосно да закрепнам и да се вратам следната година, како и секогаш. Боли што нема да можам да ја претставувам својата земја, но морам да бидам чесен и искрен. На сите соиграчи им посакувам многу среќа и одличен турнир. Јас ќе бидам уште еден од оние што ќе навиваат за нив од дома, порача Рамос на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.