Дефанзивецот на ПСЖ, Серхио Рамос ќе го пропушти пријателскиот натпревар на парижаните против Севилја поради повреда, објавено е на официјалната веб-страница на францускиот клуб.

Триесет и петгодишниот Шпанец се здоби со повреда на мускулот на левата потколеница за време на еден од тренинзите. За една недела се очекува да се врати во општата група.

Рамос се приклучи на Пари Сен-Жермен како слободен агент од Реал Мадрид на 8 јули 2021 година. Фудбалерот потпиша договор со парижаните до крајот на јуни 2023 година.

За потсетување, Шпанецот е „дете“ на Севилја

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.