Лионел Меси“ е се поблиску до ПСЖ и во следните неколку часа ќе стигне во Париз каде ќе потпише договор великанот од Франција.

Тој ќе потпише двегодишен договор, кој може да биде продолжен во летото 2024 година. По сезона Аргентинецот ќе заработува 35 милиони евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.