Репрезентацијата на Македонија синоќа забележа важна победа над Словенија со 2:1 (0:0) во квалификациски меч за ЕП 2020 од групата „Г“, кој се одигра на арената „Тодор Проески“ во Скопје.

Спортистите кои несомнено ѝ донеле многу радост и гордост на македонија, Столе Стоилов и Перо Антиќ, му честитаа на фудбалерот на извонредниот учинок за нашата репрезентација. Елиф Елмас ги постигна двата гола синоќа за „црвено-жолтите“ и покажа дека е следната ѕвезда на нашата репрезентација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.