Алиоски по одбиената топка по изведениот пенал го постигна единствениот гол за Македонија на денешниот меч против Украина во рамките на ЕП во фудбал. Публиката го прослави голот на македонскиот репреетативец, а атмосферата беше пренесена и на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.