Вистинска драма се случуваше денеска на натпреварот во натпревар од турското првенство меѓу Сивас и Бешикташ. Голманот на домашниот тим, Самаса, имаше тежок судир со противничкиот фудбалер Тајлер Бојд по што му беше укажана лекарска помош.

По неколку минути, кога се чинеше дека тој е добро и нема последици од судирот, Самаса се упати кон клупата, но повторно падна во бессознание.

Како што пренесува „Си-Ен-Ен Турк“, Самаса е хоспитализиран, извршена е томографија и се очекуваат резултатите. Од Бешикташ му испратија молитви за побрзо оздравување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.