Десетина лица се приведени откако синоќа во Будва околу 23.30 часот се степале навивачи. Тие едни кон други фрлале камења и фаќели.

Црногорските медиуми објавија дека тепачката се случила меѓу членови на групата „Варвари“ од Подгорица со навивачи на Црвена Звезда од Будва, а причина за тоа бил графит.

Во инцидентот неколку лица биле полесно повредени, а оштетено е и едно возило.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.