По случајот како што тврди Алиоски дека биле избркани од локал во Прилеп бидејќи зборувале на албански јазик, синоќа тој се врати во локалот, си подадоа рака со сопственикот и му подари дрес од неговиот клуб.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.