Голема радост предизвика победата на македонската репрезентација против Косово со 2:1, со што дојдовеме на само еден меч до пласман на Европското првенство во 2021 година.

Радоста на фудбалерите по победата над Косово

Радоста на фудбалерите по победата над Косово

Gepostet von Republika Nedelnik am Donnerstag, 8. Oktober 2020

Но радоста не заврши на теренот, туку нашите репрезентативци ја продолжија прославата на оригинален начин пред хотелот каде што се сместени.

Притоа, тие покажаа дека не само на теренот се снаоѓаат одлично туку имаат и друг талент. Така, Стефан Ристовски затропа на тапан, додека Алиоски зеде гитара…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.