Македонскиот репрезентативец Милко Ѓуровски во пресрет на дербито Црвена Звезда-Партизан прогнозира кој ќе биде победникот.

Ќе биде 1-0 за црвено-белите-вели Милко.

Милко во средината на осумдесетите години стана првиот фудбалер кој го Маракана премина на ЈНА и ги разочара навивачите на Звезда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.