Прво кружеа приказни за силување, сега се зборува за наркотици.

Локалните дилери од Марсеј фатени се во препродажба на дрога која ја нарекле Кристијано Роналдо.

Светот на социјалните мрежи виде фотографии залепени за пакувања кокаин и канбис, со лик на славниот Португалец.

Удара ли дрогата јако како Кристијано – стои во еден од многубројните коментари на социјалните мрежи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.