Фудбалерот на второлигашот Кит Го, Дарко Алексовски и неговата сопруга Јована, го добија својот прв син.

Алексовски, кој за македонската фудбалска јавност е познат како Пеле, за својот наследник исто така одбра име на бразилски ас, па на новороденчето му дадоа име Нејмар.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.