Се растура фудбалската елитна Суперлига како кула од карти и пред да заживее, коментира Драган Павловиќ Латас.

Народот, навивачите, ги победија банките и обидот власта над заедничкото да ја присвојат корпорациите.
Ова е многу повеќе од фудбалска одлука, победа на суверенизмот над длабоката држава, вели Латас.

Се растура фудбалската елитна Суперлига како кула од карти и пред да заживее.
Народот, навивачите, ги победија банките и…

Posted by Драган П. Латас on Tuesday, 20 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.