Во попладневните часови се случи поплава на стадионот каде утре Македонија треба да игра против Австрија.

Во видеото што го објави „Курир“ се гледа дека просторот околу „Националниот стадион“ е во вода и е невозможно да се пријде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.